Знаменателен гол за Мохамед Салах, докато Ливърпул отвръща на удара в Кристъл Палас
Breaking News | 2023-12-09 | 17:24:20

200-ият гол на Мохамед Салах за Ливърпул вдъхнови завръщане през второто полувреме, когато Червените си осигуриха победа с 2-1 над Кристъл Палас с 10 играча на Селхърст Парк.

Момчетата на Юрген Клоп започнаха слабо в Южен Лондон, като не успяха да отбележат удар към вратата през първото полувреме, докато Джеферсон Лерма беше на няколко сантиметра от откриване за домакините.

Палас продължи напред след дузпа на Жан-Филип Матета в 57-ата минута, но положителният им импулс спря, когато Джордан Аю получи втори жълт и Ливърпул изравни благодарение на Салах минута по-късно.

Харви Елиът осигури и трите точки в първата минута на добавеното време на второто полувреме и Червените се придържаха към резултата въпреки натиска на Двореца, при който Йоахим Андерсен отказа късно изравняване.

Палас все още търсеше само втората си домакинска победа за сезона след разочароващата загуба с 2-0 в средата на седмицата от Борнемут, а гостите бяха в атака рано, когато Константинос Цимикас стреля покрай левия стълб на Сам Джонстън от 25 ярда .

Нямаше какво да развълнува и двете страни, тъй като часовникът измина 10-минутната граница, Орлите не успяха да направят нищо от първия си корнер, преди Салах да прати центриране в ръцете на вратаря на Двореца.

Ливърпул изглеждаше по-вероятно да излезе от задънената улица, но Палас беше този, който се приближи на няколко сантиметра от откриване малко преди половин час.

Центиране на Джордан Аю намери Лерма на задната греда където протегнатият Алисон успя да извади топката от вертикалната стойка, където тя отново падна опасно надолу, преди Трент Александър-Арнолд да се вмъкне, за да я изчисти.

Първоначално на Палас беше отсъдена дузпа, когато Върджил ван Дайк нахлу в Одсон Едуар , но след дълга пауза за справка с VAR, реферът Андрю Мадли реши, че Уил Хюз е фаулирал Уатару Ендо при натрупването и вместо това на Червените беше отсъден свободен удар с щастливо време.